Templombúcsú Csábon

E-mail Nyomtatás

Templombúcsú Csábon - 2015.09.13.

2015. szeptember 13. templomunk védőszentjének – Szűz Mária szent nevének ünnepét ültük meg. A szentmise főcelebránsa és egyben ünnepi szónoka ft. Budai Károly lelkiatya volt Inámból, aki a nyolcvanas évek idejében működött egyházközösségükben. Szentbeszédében vázolta papi életének legfőbb állomásait – köztük a mi plébániánkét is, ahová vágyott még egyszer visszatérni. Minden örömben és egyben megpróbáltatásban is Isten akaratának teljesítését látta. A szentmise keretében a Mária Légió aktív tagjai vitték az oltárhoz az adományokat, melyek között a vándor Szűzanya szobra volt, amely egész évben falunk családjaiban időzik és templombúcsú alkalmából mindig visszatér arra a helyre, ahol 6 éve útnak indult. A szentmise végén ft. Novák József helybeli lelkiatya köszöntötte a pénteken születésnapját ünneplő Károly atyát. A szentmisét ünnepi áldással és a himnuszokkal zártuk.

Csábító

Mária Légió

ELÉRHETŐSÉGEK

Római Katolikus Egyházközség - Csáb
Petőfi utca 31
991 25 Csáb, Szlovákia

Telefon: +421 47 882148
Mobil: +421 903 174933
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

PARTNEREK